مطالب ویژه
خانه / خواندنیهای متفرقه / کمک های انجمن “ساریژ زخم” جوانرود مرهمی بر آلام بیماران سرطانی و سخت درمان

کمک های انجمن “ساریژ زخم” جوانرود مرهمی بر آلام بیماران سرطانی و سخت درمان

 

ساریژ

 

ساریژ زخم جوانرود سایت دکتر نورالدین یوسفی

 

 

ساریژ زخم جوانرود سایت نورالدین یوسفی

بنی آدم اعضای یکدیگرند…..

انسان موجودی اجتماعی است و ادامه حیات برای او در تنهاییاگر غیر ممکن نباشد بسیار مشکل خواهد بود. امروزه در هر جامعه ای دولت موظف است که امکانات و زیر ساخت های اولیه زندگی اجتماعی را از قبیل آب و برق و جاده و …. فراهم نماید اما روشن است که دولت به تنهایی نمی تواند امکانات ایده آلی را در اختیار شهروندان قرار دهد و محدودیت های مالی و گاه نیروی انسانی مانع از مطلوبیت خدمات دولتی می گردد. در این میان بخش خصوصی می تواند مددکار دولت باشد و کمبودها را جبران نماید و  از پتانسیل خود به عنوان بازوی کارآمدی برای دولت بهره ببرد. نکته اینجاست که برخی از مردم توان مالی استفاده از خدمات بخش دولتی و خصوصی را ندارند و از تامین حداقل هزینه های لازم نیز ناتوانند. برای کمک به این گروه از شهروندان بویژه آنان که از بیماری های لاعلاج یا سخت درمان رنج می برند لازم است تشکل های داوطلب و خودجوش مردمی آستین همت را بالا یزنند و به یاریشان بشتابند. سابقه اینگونه نهادها که به فعالیت های بشردوستانه می پردازند در جهان طولانی است اما در جامعه ما این نهادها یا وجود ندارند یا کاملا نوپا هستند.

یکی از انجمن های مردمی که اخیرا در شهرستان جوانرود تشکیل شده و به یاری بیمارانی که از سرطان رنج می برند یا دچار سایر بیماری های سخت درمان هستند آمده است انجمن “ساریژ زخم” می باشد. این انجمن با همکاری تعدادی از افراد علاقمند و نوع دوست منطقه در سال ۱۳۹۳ تشکیل گردید و در مدت یکسال فعالیت خود توانسته است با اعطای بیش از یکصدو هشتاد میلیون تومان به تعداد ۱۶۲ نفر از مددجویان کمک درخور توجه و شایسته ای به رفع مشکلات این بیماران و خانواده هایشان بنماید. این افراد علاوه بر کمک های مادی توانسته اند از لحاظ عاطفی و روحی روانی نیز تاثیر به سزایی در زندگی این مددجویان داشته باشند.

به منظور ارائه گزارش عملکرد سالانه و همچنین تعیین بازرسان انجمن جلسه ای روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۴/۷/۹ در مسجد جامع جوانرود تشکیل گردید که جا دارد در اینجا از تمامی افرادی که به عنوان هیات امنا، هیات مدیره و یا داوطلب به انجمن کمک کرده اند و در خدمت مددجویان بوده اند و همچنین از تمامی خیرینی که به هر طریق انجمن را یاری نموده اند تقدیر و تشکر نموده و برایشان آرزوی سلامتی و سربلندی بنمایم. اگر تعداد اینگونه نهادهای مردمی و کمک رسان در جامعه زیاد شود قطعا خیلی از مشکلات اجتماعی حل خواهد شد و سطح رفاه زندگی مردم بهبود چشمگیر خواهد یافت.

انتشار توسط 8 تم

۲ نظر

  1. عالی
    ان شاالله شاهد افزایش این حرکتهای انسان دوستانه در منطقه باشیم.
    ممنون از اطلاع رسانی شما

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*