مطالب ویژه
خانه / اخبار و رویدادها / مناسبت ها / مهر پاییز، آغاز بهار تعلیم و تربیت بر اهالی مهر و دانش مبارک! 

مهر پاییز، آغاز بهار تعلیم و تربیت بر اهالی مهر و دانش مبارک! 

مهر علم آموزیمهرماه سایت دکتر یوسفی

بهار علم سایت دکتر یوسفی

 اضطراب کودکان کلاس اولی، اشتیاق کلاس دومی ها! صدای مهربان خانم معلم که کودک روز اولی مدرسه را آرام می کند ، بابای مدرسه که گویا می خواهد تلافی سه ماه خلوتی مدرسه را در بیاورد و همه جا رفت و آمد می کند! مدیر که با گرمی و  لبخند از همکاران پارسالی احوال پرسی می کند! سرباز معلمی که تنهایی اعزام به یک روستای دور افتاده را با نگرانی پیش خود تجسم می بخشد! دانش آموزانی که که دوباره همکلاسی های پارسالشان را می بینند و می خواهند کل قصه های تابستانشان را تند تند برای هم تعریف کنند!

دبیرستانی ها که نمی خواهند حتی یک روز را از دست بدهند و سرگرم مسائل کنکور و شیوه های درس خواندن برای آمادگی بیشتر هستند! دبیرانی که مصممند امسال نیجه بهتری در کنکور بگیرند و رتبه های ممتاز مدرسه را بیشتر کنند!  والدینی که طاقت نیاورده و همراه فرزندانشان تا حیاط و گاه دفتر مدرسه  می روند و به پرس و جوی کلاس و معلم خصوصی مشغول می شوند! تعدادی از اعضاء سال گذشته انجمن اولیاء و مربیان مدرسه هم می خواهند میزان رضایت از عملکردشان را از طریق نظرات اولیاء مدرسه و دانش آموزان بسنجند! معلمان دلسوز که علیرغم گلگی هایی از کمی حقوق و مزایا، امیدوارانه از عمر و زندگی خود برای اعتلای فرهنگ و دانش کشور مایه می نهند و شکی به دل راه نمی دهند! 

استادانی که به نبود دانشجو در روزهای اول عادت دارند ولی باز سری به دانشکده و گروه آموزشی می زنند! چند نفر از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که سرگرم انجام مقدمات دفاعشان هستند با دیدن دانشجویان ترم اولی دم در کلاس با هم پچ پچ می کنند یادش به خیر ما هم جرات غیبت نداشتیم! استادان در گروه های چند نفره مسائل اجتماعی و تعداد مقاله های چاپ و ارائه شده را چاشنی گفتگوهای دوستانه می نمایند. پرسنل دانشگاه در حالت آماده باش قرار می گیرند!

مهر بهار علم و دانش آموزی است که از پیش دبستانی تا دکترا علم آموزان و علم آموزندگان با هنرنمایی و هنر پروری این بهار را معنی واقعی می بخشند!بهار علم و دانش را به تمامی دانش دوستان تبریک عرض می نمایم و سال تحصیلی پر از موفقیتی را برای علم آموزان عزیز آرزومندم!

انتشار توسط 8 تم

۲ نظر

  1. سایت جالبی بود مطالب به روز و به جا بود واقعا

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*