مطالب ویژه
خانه / اخبار و رویدادها / مناسبت ها / سال نو مبارک باد!

سال نو مبارک باد!

عید

نوروز

نوروز، روز نو، رستاخیز ، آغاز خیزش و جوشش و جنبش طبیعت بسوی رشد و بالندگی، پایان سرما و سکون، کاهش تاریکی و افزایش نور ، رنگارنگ شدن دشت ها و کوهها و عطر اگین شدنشان از بوی خوش شکوفه ها و گل ها، پرآب شدن رودها و چشمه ها، صدها و بلکه هزارن حالت پویا و متحول طبیعت که گاه به وصف نمی آیند و زبان و قلم از توصیفشان عاجز است همه و همه باعث شده اند تا بهار متمایز و بی نظیر باشد و روزگار بهاری داشتن در شاعرانه ترین بیت ها و آرزوهای دوستان برای همدیگر جای گیرد و وضعیتی ایده ال را متصور سازد!

بهار و نوروز به شرطی برای انسان پر معنی خواهد بود که وی نیز همراه طبیعت متحول گردد و به سوی کمال و شکوفایی خیز بردارد، سستی، تردید، بی تفاوتی، نا امیدی و شکوه از روزگار را به کنار نهد و در کوران تحول و نوشدن و کوشش قرار گیرد و زندگی خویش را طراوتی نو بخشد! اگر طبیعت نو شود، همه ی موجودات نو شدن را حس کنند ولی ما همچنان در سکون خود بمانیم نوروز برایمان بی معنی خواهد بود و به سان برکه ای خواهیم بود که خروش رودخانه و موج دریا در آن اثری ندارد!

لازم است دانشجو، استاد، معلم، دانش آموز ، بازاری وکسبه، مهندس، پزشک، کارمند، کارفرما وکارگر، دولتمرد و مردم عادی، همه و همه با الهام از رستاخیز طبیعت در احوال خود بازنگری کنند و در جهت کمال و شکوفایی خود و کشور تلاش نمایند و نقاط قوت خود را با توان بیشتر تقویت و نقاط ضعف را برطرف نمایند و در جهت تحقق  اهداف جامعه ایده ال درچشم انداز ترسیم شده  برای کشور حرکت نمایند.

 امیدوارم سال نو سالی پربار برای همه ی هموطنان باشد و روزگار را در آرامش و آسایش بگذرانند و ایران عزیز از هر گزندی در امان باشد و با همکاری و همدلی مردم و مسئولین شاهد بالندگی بیش از پیش میهنمان باشیم. امید است بحران های منطقه ای و بین المللی در سال جدید فروکش کند و آوارگان به خانه و کاشانه خود برگردند و صلح و آرامش برجهان سایه گستر شود!

انتشار توسط 8 تم

۲ نظر

  1. با سلام خالصانه از دیار اورامان حضور شما استادگرامی ومایه افتخار این سرزمین . آغاز شکوفایی طبیعت را به شما تبریک می گویم . امیدوارم که در هر جا ومکانی که درحال خدمت به این دیار هستید دست خدا همراهتان باشد. صداقت وبزرگواری شمابرای همه واضح ومبرهن است. به امید موفقیت ودرخشش شمادرتمام پایه های علمی واجتماعی.
    برادر کوچک شما: ارسلان اختری از پاوه

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*