مطالب ویژه
خانه / اخبار و رویدادها / ۲۰۱۸ سال صلح و آرامش!

۲۰۱۸ سال صلح و آرامش!

 

سال که نو می شود گویا قراردادی وجود دارد که همه چیز نو شود و روندی جدید در امور ایجاد گردد. این قاعده مختص هیچ تقویم و فرهنگی نیست و در تمام تقویم ها و فرهنگ ها این حس نوشدگی و تغییر وجود دارد. البته تظاهر این نو شدن و درجه وضوح آن متفاوت است مثلا در تقویم ایرانی آغاز سال نو با اول فصل بهار همزمان است و دگرگونی طبیعت نیز با تغییر سال کاملا آشکار و ملموس است! اینک با آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی تقویم میلادی سال ۲۰۱۷ را پشت سر گذاشته و برای کاربران خود تاریخ جدید با عدد ثابت ۲۰۱۸ برای یکسال پیش رو رقم زده است!

ضمن عرض تبریک به هموطنان مسیحی و سایر مردمانی که اول ژانویه برای آن ها آغاز سال جدید محسوب می شود، آرزو می کنم سال جدید سال صلح و آرامش و بهبود شرایط جهان باشد و رنج و محنت انسان ها کمتر و کمتر شود. در سال ۲۰۱۷ تنش و جنگ در اکثر نقاط جهان و بویژه در خاور میانه ادامه داشت و هر روز عده بیشتری از مردم کشته، مجروح و آواره گردیدند. امید است در سال ۲۰۱۸ شاهد خاتمه درگیری ها و بازگشت صلح و آرامش به منطقه و جهان باشیم. از خداوند متعال می خواهم که آرامش را به برون و درون زمین برگرداند  و در روی زمین خونریزی و جنگ ها متوقف شود و در درون زمین بویژه در مناطق زلزله زده آرامش و سکون برقرار گردد و کودکانمان دیگر از لرزه ها و تکان های ناگهانی زمین هراسان نشوند و مردم مجبور نشوند منازل و چادرهایشان را گاه و بیگاه سراسیمه ترک کنند!

در روزهای اخیر در اعتراض به مشکلات معیشتی و بیکاری عده ای از هموطنانمان با اعتراض به مسئولین خواستار رسیدگی عاجل به مشکلات و بهبود اوضاع شده اند و البته اعتراض مسالمت آمیز حق تمامی شهروندان است و مخاطبان اعتراض باید با شنیدن مطالبات مردم در صدد رفع مشکلات برآیند و به مردم حق بدهند که از حق شهروندی خود برای تلاش در جهت بهبود شرایط زندگیشان استفاده نمایند. اما در این میان آنچه که نگران کننده است تلاش عده ای برای به انحراف کشاندن این خواست قانونی و طبیعی مردم است و تلاش می کنند با متشنج کردن فضا از آب گل آلود ماهی بگیرند. لازم است که رفتار های این دو گروه با هوشیاری از هم متمایز گردد و به قول معروف ” تر و خشک با هم نسوزد!”.

حمایت برخی کشورهای بیگانه از جمله آمریکا از این نا آرامی ها در ایران هر گز به خاطر دلسوزی برای مردم نیست و قطعا آنها در پی مطامع و منافع خود هستند و تجربه های مختلف نشان داده است که این کشورها هر گز طرفدار مردم و احقاق حق آنها نبوده اند و مردم باید با هوشیاری مواظب باشند  و اجازه ندهند درخواست های منطقی و روای آنها به انحراف کشیده شود. آنان که به تخریب اموال عمومی می پردازند دلسوز مردم ایران نیستند چرا که هیچ فرد عاقلی آتش به مال خود نمی زند! نیروهای انتظامی و امنیتی نیز باید حساب این دو دسته را از هم جدا بدانند. لازم است مسئولان کشور با شفاف سازی و رسیدگی به خواست های مردم معترض به شرایط معیشتی و اجتماعی هر چه سریعتر آرامش کامل را برقرار سازند. مردم و مسئولین از هم جدا نیستند و گفتگو و تعامل سازنده بهترین راه حل برای حل مشکلات است. امید است در سال پیش رو شاهد بهبود شرایط زندگی هموطنانمان باشیم و همه با هم در تداوم امنیت پایدار کشور عزیزمان تلاش کنیم.  

 

انتشار توسط 8 تم

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*