مطالب ویژه
خانه / مقالات / انتظارات از منتخبین ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

انتظارات از منتخبین ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

 

 

انتخابات  طریقی مدنی برای تعیین سرنوشت جامعه به صورت دموکراسی است ، گفته شده است : “دموکراسی بدترین شیوۀ حکومت است، البته به جز بقیۀ شیوه ها که هر از گاهی امتحان شده اند” ( وینستون چرچیل) ؛  حال باید گفت انتخابات ولو ناقص بهترین روش اصلاح امور و دست به دست شدن قدرت است. در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار گردید و بیش از چهل میلون ایرانی در این انتخابات شرکت کردند. فارغ از نتیجه حاصل که برخی را شاد و برخی دیگر را غمگین می کند که البته مقتضای طبیعت انتخابات است ، نباید فراموش شود که منتخبین مسئولین اداره امور جاری جامعه گردیده اند و انتخاب خود را باید فرصتی برای خدمت به جامعه بدانند و نهایت سعی خود را بعمل آورند که اعتماد ایجاد شده را تبدیل به بدبینی و یا س برای رای دهندگان ننمایند. مورد اعتماد قرار گرفتن و برگزیده شدن توسط مردم برای تصدی مسئولیت امور جامعه چه در سطح کلان و چه در سطح خرد ، بار مسئولیت فرد منتخب را بسیار سنگین می نماید و به او هویتی حقیقی می بخشد که هویت حقیقی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و آزادی عمل او را در امور شخصی محدود می نماید. عرصه انتخابات فرصتی برای مال اندوزی و فخر فروشی بر مردم نیست، فرصتی برای اثبات شایستگی و توان خدمتگزاری برای جامعه.

با تبریک به جناب آقای دکتر حسن روحانی  به خاطر  توفیق درجلب مجدد اعتماد اکثریت رای دهندگان ،  رئیس جمهور منتخب باید امانتداری امین برای آراء مردم باشد و وعده های زمان انتخابات را فراموش ننماید. با انتخاب شایستگان  به صرف شایستگی در کابینه و سایر مناصب کلیدی تمام پتانسیل کشور را در جهت پیشرفت و توسعه همه جانبه  و اجرای تمامی اصول قانون اساسی به کار گیرد. مصلحت جامعه را بر مصلحت حزبی و جناحی ترجیح دهد و سرنوشت کشور مهمترین دغدغه او و کابینه اش باشد. 

همچنین با تبریک و آرزوی موفقیت به تمامی کسانی که توفیق یافته اند منتخب مردم در شورا های اسلامی شهر و روستا، بویژه در منطقه اورامانات، شوند ؛ از کسانی هم که وارد عرصه انتخابات شده و از راه یابی به جایگاه منتخب بازمانده اند به خاطر همت و داوطلب شدن برای ورود به عرصه خدمتگزاری تقدیر و تشکر می نمایم و خدمتشان عرض می کنم که صرف علام آمادگی برای خدمتگزاری خود بسیار ارزشمند است و سعی کنند اگر ایده و برنامه منسجمی دارند آن را در اختیار کسانی که مسئولیت را پذیرفته اند قرار دهند و از مشارکت و تلاش در جهت توسعه همه جانبه جامعه دریغ ننمایند.

اعضاء منتخب شورا های شهر و روستا مسئولیتی سنگین دارند و باید تلاش نمایند از تمام ظرفیت های منطقه خود برای آبادانی و توسعه استفاده کنند. از نقاط ضعف پیشنیان خود عبرت بگیرند و نقاط قوت آنان را سرلوحه برنامه هایشان قرار دهند. شورای شهر یک رکن مهم در مدیریت شهری است و لازم است با بهره گیری از برنامه های مترقی توسعه و آبادانی شهر را تسریع بخشند. با انتخاب اعضاء شورا کار مردم پایان نمی یابد و لازم است با نظارت بر عملکرد شورای منتخب مشاوره های لازم در اختیار آنان قرار گیرد. اعضاء محترم شورا هم بهتر است خود را مستغنی از یاری مردم تلقی نکنند و با نظر خواهی از متخصصین و مجربین امور شهری، اجتماعی، فرهنگی و …. چشم انداز روشنی را برای شهر ترسیم و عملی نمایند.

 

انتشار توسط 8 تم

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*