مطالب ویژه
خانه / اخبار و رویدادها / مناسبت ها / عید سعید فطر، جشن استقامت و پیروزی بر خواسته های نفس، بر همگان مبارکباد!

عید سعید فطر، جشن استقامت و پیروزی بر خواسته های نفس، بر همگان مبارکباد!

الله اکبر سایت دکتر یوسفیعید فطر سایت دکتر یوسفی

روزه آزمونی بزرگ برای محک اراده و اثبات وفاداری است، اراده ایستادگی در مقابل وسوسه های نفس از خوردن و آشامیدن تا شنیدن و گفتن و حتی خیال و حرکات بدن، روزه دار  واقعی نشان می دهد که به منظور اجرای فرمان حق حاضر است از حس و احساس خود بگذرد و هر آنچه را که امر شده است فرمان برد! در روزه ماه مبارک رمضان فواید جسمی و روحی فراوان نهفته است که به اختصار می توان آنها را در جهت تقویت سلامت جسمی و ارتقای روحی بر شمرد! رمضان اغنیاء را با شرایط فقرا آشنا می کند (اگر چه عده ای بر آنند که فرد ثروتمند هیچگاه به حقیقت حال فقیر را درک نمی کند چون به وجود غذا بر سفره افطار یقین دارد!) و جامعه را مهیای همدلی و همیاری می سازد.

عید فطر امسال در شرایطی فرا رسیده است که جهان اسلام و خاور میانه همچنان نا امن است و حرم امن پیامبر خدا (ص) نیز از آشوب و انفجار مصون نمانده است. این وضعیت بیانگر این واقعیت تلخ است که هیچ خط قرمزی برای ترور و نا امنی وجود ندارد و لازم است مسلمانان چاره ای اساسی برای تغییر شرایط بیندیشند و از قالب شعار خارج شده و با شناسایی علل و عوامل این نا امنی ها در داخل و خارج جهان اسلام در پی راه حل اساسی بازگرداندن صلح و آشتی به منطقه و جهان بکوشند.

ضمن تبریک عید سعید فطر بر تمامی مسلمانان ، بویژه هموطنان عزیز، امید است که روزه داران گرامی از این آزمون سربلند بیرون آمده و عباداتشان در این ایام پر خیر و برکت مورد قبول و رضایت حضرت حق قرار گرفته باشد. آمین یا رب العالمین

انتشار توسط 8 تم

۲ نظر

  1. ناهید زرین جویی

    با تشکر از شما استاد خوبم، عید سعید فطر بر شما و خانواده ی محترمتان مبارک.
    شادکامی، سلامتی و موفقیت روزافزون را همواره برایتان آرزومندم.

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*