مطالب ویژه
خانه / اخبار و رویدادها / مناسبت ها / مطلبی پیرامون انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی

مطلبی پیرامون انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان عزیز و ارجمند ، یاران صمیمی و صبور، از محبت ها، حمایت ها ، دل نگرانی ها و همدلی هایتان بی نهایت سپاسگزارم.  از زمانی که با توکل بر خدا و با نیت خدمت  به مردم و سرزمینم،  به عرصه  ی انتخابات ورود کردم، ترغیب ها و تشویق هایتان همواره بزرگ ترین  مشوق  برایم بوده اند و کسب همراهیتان را در این مسیر ناهموار بهترین دستاورد برای خود می دانم.

انتخابات به عنوان یکی از بارزترین راه های مشارکت مردم در تدبیر سرنوشت خویش ، مهمترین نماد دمکراسی در هر کشور است و مردم از این طریق پویایی جامعه خویش را به نمایش می گذارند. در انتخابات عده ای از کسانی که شرایط را در خود ببینند، در چهار چوب قوانین و مقررات انتخاباتی کشورشان، خود را در معرض آراء مردم قرار می دهند و انتخاب شدگان ، بر اساس برنامه ها یی که مردم به آنها رای داده اند به اداره امور و انجام وظایف محوله می پردازند. لذا برای داشتن انتخاباتی موفق وجود این مولفه ها ، یعنی افراد دارای شرایط مورد نظر، رعایت چهار چوب و فرآیند قانونی، انتخاب فرد یا افراد بر اساس شایستگی و برنامه ها از ضروریات است.

دوستان عزیز ، اینجانب به عنوان فردی معمولی، که خداوند توفیقم داد تحصیلات دانشگاهی خود را در بهترین دانشگاه های کشور به پایان برسانم و در کسوت معلمی به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه رازی کرمانشاه  برسم؛ پس از سال ها تحقیق و تدریس و تالیف و ترجمه بیش از ۶۰ عنوان کتاب و مقاله ، با اعتقاد به اینکه اگر فرد از توانایی های خود در خدمت به جامعه استفاده نکند مدیون خواهد بود، با احساس وظیفه و با ایمان به اینکه با استفاده از تجربیات علمی و اجرایی خود می توانم در حل مشکلات در جایگاه پر اهمیتی چون نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی موثر واقع شوم ، وارد عرصه انتخابات شدم . با این امید ورود کردم بتوانم خود را در معرض آراء مردم قرار دهم و اگر مورد اعتماد و وثوق مردم قرار گرفتم،  با استفاده از خرد جمعی و مشاوره با فرهیختگان و اهالی فن بر اساس مطالعه و برنامه های دقیق و اصل شایسته سالاری از تمامی پتانسیل ها و امکانات موجود برای توسعه و بالندگی منطقه و کشور استفاده نمایم.

در فرایند انتخابات همواره پایبندی به قانون را مهمترین اصل دانسته و می دانم و معتقدم تمامی طرف های انتخابات؛ داوطلبان، رای دهندگان و مسئولین اجرایی و نظارتی حق دارند از اختیارات قانونی خود استفاده نمایند و هر یک از آنها اگر بخواهد عرصه را بر دیگری تنگ نماید سلامت کل فرایند انتخابات زیر سوال خواهد رفت. نکته مهم در اینجا این است که مصلحت جامعه بر منفعت شخصی و گروهی ترجیح داده شود.

اینجانب با اصل قرار دادن قانون،  با امید  و اتکال به خدا ، اعتماد به مردم  و تکیه بر سوابق و توانایی های خود و بر اساس گفتمان و تعامل سازنده در شرایط مختلف برای پیشبرد امور و دوری از افراط و تفریط وارد عرصه انتخابات شدم  و بر همین اساس پیگیر امور خواهم بود. التزام خود به اسلام را افتخار خود می دانم و به گفته ابوعلی سینا:

کفر چو منی گزاف و آسان نبود

محکمتر از ایمان من ایمان نبود

در دهر چو من یکی و آن هم کافر

پس در همه دهر یک مسلمان نبود

مشارکت حداکثری در انتخابات را، حق  مردم و نشانه بلوغ سیاسی می دانم و از همگان دعوت می نمایم از میان کاندیداهایی که در نهایت از سوی شورای محترم نگهبان معرفی خواهند شد ، با مطالعه و تحقیق و با در نظر گرفتن مصلحت و منفعت عمومی جامعه،  سعی نمایند بهترین گزینه را انتخاب نمایند و با همفکری و نظارت بر امور ، یار و یاور نماینده منتخب باشند و او را تنها نگذارند.

با توکل بر خدا و اعتماد به فرهیختگان اورامانات، آینده درخشانی را برای همگان آرزومندم.

انتشار توسط 8 تم

۳ نظر

  1. با سلام خدمت دکتر عزیز وبزرگوار باید به عرض برسانم که مایه ی افتخار وسربلندی است که افراد شایسته ای همچون جنابعالی ،تحصیل کرده ،دارای چندین آثارعلمی ومترجمی کتاب های مفید روز ،مردمی وآشنا به درداین مردم مرزدار مقاوم وانقلابی، در عرصه انتخابات حضور پیدا کرده اید .امیدوارم که مردم این دیار نه بر اساس قومیت بلکه براساس شایستگی ولیاقت و درجات علمی این وظیفه بزرگ نمایندگی را به جنابعالی واگذار نمایند اینجانب هم به نوبه خود در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد به امید موفقیت وسربلندی شما بزرگوار

  2. با سلام
    جناب آقای دکتر یوسفی ایمان دارم که فردی شایسته هستید در این راه و برای شما بزرگوار آرزوی موفقیت دارم.

  3. سلام دکتر گیان انشالله پیروز ید. زیرامردم ما نیازمند افرادی دلسوز مثل شما هستند

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*