مطالب ویژه

پیرامون ۹ دی

حماسه نه دی

پرداختن به وقایع تاریخی مستلزم فاصله گرفتن از آنهاست و وقایع سال ٨٨  هم مستثنی از این قاعده نیست و آن را باید در بازه های مختلف زمانی دید. شرایط انتخاباتی پیش از ٢٢ خرداد، حرکت اعتراضی پس از ٢٢ خرداد  و وقایع پس از ٢٩ خرداد هر کدام از جنس متفاوتی اند و متاسفانه در آشفته بازار آن روزها ، هر کسی  از ظن خودش یار مردم شد و از خواسته های مردم  برداشت و سوء برداشت خودش را داشت.اما ۹ دی تجلی بصیرت و هوشمندی مردم بود.

به نظر من مهمتر از این وقایع تاریخی ، تجربه ای است که مردم و نظام از این وقایع تلخ گرفتند و یکپارچگی طیف های مختلف سیاسی و مردم نشان داد که ملت ایران به هر قیمتی از امنیت و خط قرمزهای خود دفاع خواهند نمود. حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری ، جلوه ای از این اتحاد و یکپارچگی بود. همه ی ما آموختیم که علیرغم بسیاری از شبهات ایجاد شده ، می توان به صندوق های رای با حسن نظر نگاه کرد و به آن اعتماد نمود. مشکلات را باید شناخت و با تعامل سازنده   و یکدلی در حل آنها کوشید تا روند توسعه کشور به دور از هر گونه افراط و تفریط تداوم یابد.

 ناگفته پیداست  در نظام جمهوری اسلامی ایران محور نظام رهبری است و لازم است طیف های مختلف سیاسی در شرایط اختلاف، نظر رهبری را فصل الخطاب بدانند تا آسیبی به کشور نرسد.

انتشار توسط 8 تم

نظر شما

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*