مطالب ویژه
خانه / خواندنیهای متفرقه

خواندنیهای متفرقه

ویژگی های مدیریت و مدیر خوب

امروزه مدیریت به عنوان یک علم اهمیت بسیار زیادی در جوامع یافته است و آنچه که شرکت ها، سازمان ها و کشورها را در عرصه های مختلف از هم متمایز می سازد تا حدود زیادی شیوه مدیریتی حاکم بر آنهاست. دو شرکت، سازمان یا کشور ممکن است از منابع یکسان ... ادامه مطلب »

ترکیه و تجاوز به عفرین

  ⭕️بالاخره جنگ تمام عیار بین ترکیه و ی پ گ ((یگان های کرد مدافع خلق در شمال سوریه (YPG) ) آغاز شد و ارتش ترکیه با بمباران مواضع این نیرو و حمله زمینی تهدید رجب طیب اردوغان مبنی بر له کردن کردها در شمال سوریه را عملی ساخت. رئیس ... ادامه مطلب »

پس از زلزله

  در زلزله اخیر کرمانشاه در ۲۱/۸/۱۳۹۶ حوادثی روی داد و تجربیاتی حاصل شد که لازم است از جنبه های مختلف مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد.  با وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری در استان کرمانشاه اکثر بناهای مناطقی که به کانون زلزله نزدیک بودند فروریختند یا آسیب جدی دیدند ... ادامه مطلب »

مصداقی تازه برای مفهومی کهن

    به مالت نناز به شبی بند است !   به حسنت نناز به تبی بند است! این ضرب المثل را بارها شنیده ایم و داستان مربوط را خوانده ایم، اما شاید چندان برایمان ملموس نبوده باشد! این مفهوم در مورد کسانی به کار می رود که به خاطر یک ... ادامه مطلب »

شهید ایثار

          بنی آدم اعضای یکدیگرند             که در آفرینش زیک گوهرند               چو عضوی به درد آورد روزگار                 دگر عضو ها را نماند قرار (سعدی) وقوع زلزله مصیبت بار در استان کرمانشاه خالق صحنه های متفاوتی از غم و شادی بود که در آن هموطنان ... ادامه مطلب »

انارانه ها در اورامانات

چند سالی است که فصل پر رمز و راز پاییز اورامانات، بویژه در شهرستان پاوه، به جشن های شکر گزاری برداشت انار مزین شده است و گردشگران از دور و نزدیک در این جشن ها شرکت می کنند. استان  کرمانشاه بطور عام و اورامانات بطور خاص از پتانسیل کم نظیر ... ادامه مطلب »

نابغه ای از جنس خیام و خواجه نصیر!

    مریم میرزا خانی بانوی ایرانی و استاد فقید دانشگاه استنفورد، ملکه ریاضیات جهان، نابغه ای بود که علم ریاضیات را یک قدم جلو برد و آوازه ایران را بار دیگر در حوزه ریاضیات در جهان طنین انداز نمود. وی موفق به دریافت جوایز و افتخارات ارزشمندی از جمله ... ادامه مطلب »

جملاتی برای تامل….

آثار هر شخص (گفته ها، نوشته ها ….) بیانگر افکار او هستند.  DrNouroddin Yousofi February 19 · نظم جهان برپایه تعادلی است که از وجود متضادها حاصل می شود، یعنی اگر این دو نهایت (extremes) نباشند حد وسطی متصور نخواهد بود و تعادلی ایجاد نخواهد شد. جالب اینجاست که این ... ادامه مطلب »