مطالب ویژه
خانه / بایگانی نویسنده: نورالدین یوسفی

بایگانی نویسنده: نورالدین یوسفی

ویژگی های مدیریت و مدیر خوب

امروزه مدیریت به عنوان یک علم اهمیت بسیار زیادی در جوامع یافته است و آنچه که شرکت ها، سازمان ها و کشورها را در عرصه های مختلف از هم متمایز می سازد تا حدود زیادی شیوه مدیریتی حاکم بر آنهاست. دو شرکت، سازمان یا کشور ممکن است از منابع یکسان ... ادامه مطلب »

ترکیه و تجاوز به عفرین

  ⭕️بالاخره جنگ تمام عیار بین ترکیه و ی پ گ ((یگان های کرد مدافع خلق در شمال سوریه (YPG) ) آغاز شد و ارتش ترکیه با بمباران مواضع این نیرو و حمله زمینی تهدید رجب طیب اردوغان مبنی بر له کردن کردها در شمال سوریه را عملی ساخت. رئیس ... ادامه مطلب »

امیر کبیر دولتمردی شایسته

  ۲۰ دیماه سالروز شهادت میرزا تقی خان امیر کبیر در سال ۱۲۳۰ در حمام فین کاشان است. وی که در به قدرت رسیدن ناصرالدین شاه قاجار در سال ۱۲۶۴ نقش اساسی ایفا نمود مدت ۳۹ ماه صدارت پادشاهی او را برعهده داشت و در آن مدت منشاء خدمات ارزشمندی ... ادامه مطلب »

۲۰۱۸ سال صلح و آرامش!

  سال که نو می شود گویا قراردادی وجود دارد که همه چیز نو شود و روندی جدید در امور ایجاد گردد. این قاعده مختص هیچ تقویم و فرهنگی نیست و در تمام تقویم ها و فرهنگ ها این حس نوشدگی و تغییر وجود دارد. البته تظاهر این نو شدن ... ادامه مطلب »

یک بام و دو هوا

        یک بام و دو هوا  اصطلاحی عامیانه و در سیاست مفهومی رایج است. این ضرب المثل وقتی به کار می رود که کسی یک چیز را در جایی مثبت و در جایی دیگر منفی به شمار آورد و به طور کلی از دو صفت متضاد  همزمان ... ادامه مطلب »

پس از زلزله

  در زلزله اخیر کرمانشاه در ۲۱/۸/۱۳۹۶ حوادثی روی داد و تجربیاتی حاصل شد که لازم است از جنبه های مختلف مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گیرد.  با وقوع زلزله ۷٫۳ ریشتری در استان کرمانشاه اکثر بناهای مناطقی که به کانون زلزله نزدیک بودند فروریختند یا آسیب جدی دیدند ... ادامه مطلب »

مصداقی تازه برای مفهومی کهن

    به مالت نناز به شبی بند است !   به حسنت نناز به تبی بند است! این ضرب المثل را بارها شنیده ایم و داستان مربوط را خوانده ایم، اما شاید چندان برایمان ملموس نبوده باشد! این مفهوم در مورد کسانی به کار می رود که به خاطر یک ... ادامه مطلب »

شهید ایثار

          بنی آدم اعضای یکدیگرند             که در آفرینش زیک گوهرند               چو عضوی به درد آورد روزگار                 دگر عضو ها را نماند قرار (سعدی) وقوع زلزله مصیبت بار در استان کرمانشاه خالق صحنه های متفاوتی از غم و شادی بود که در آن هموطنان ... ادامه مطلب »

تلنگری به بزرگی ۷٫۲ ریشتر

      زلزله یکشنبه شب استان کرمانشاه (با مرکزیت شهر ازگله واقع در شهرستان ثلاث باباجانی) در ازگله، تازه آباد ثلاث، سرپل ذهاب، دالاهو، ریجاب ، اسلام آباد غرب، شهرستان جوانرود و سایر بخش های غربی استان کرمانشاه تلفات و خسارات فراوانی به بار آورد و عده زیادی از ... ادامه مطلب »

انارانه ها در اورامانات

چند سالی است که فصل پر رمز و راز پاییز اورامانات، بویژه در شهرستان پاوه، به جشن های شکر گزاری برداشت انار مزین شده است و گردشگران از دور و نزدیک در این جشن ها شرکت می کنند. استان  کرمانشاه بطور عام و اورامانات بطور خاص از پتانسیل کم نظیر ... ادامه مطلب »